Дома Останати Ракомет Вујовиќ за Раул: Ми изгледа како Македонија да му е само попатна станица

Вујовиќ за Раул: Ми изгледа како Македонија да му е само попатна станица

0
vujovic

Реперезенацијата на Македонија вчера го претрпе својот прв пораз на Светското првенство во Данска и Германија, загубивме од Хрватска.

На реномираниот портал специјализиран за ракомет, „Балкан Хендбол“ свои колумни во текот на Светското првенство има и Веселин Вујовиќ, во последната негова тој освен за останатите посвети дел и за македонскиот селектор Раул Гонзалез.

„На Македонците им фалеше се, се изгубија. Раул како да не е повеќе тука. Иако секогаш изгледа опуштено на клупата на репрезентацијата и ПСЖ, мене таквиот однос не ми одговара, без оглед на тоа каков стратег е. Мене ми изгледа како едвај да чека да сето ова да се заврши и да се посвети на својата работа во Париз, како Македонија да му е онака попатно“…стои во текстот на „Балкан-Хендбол“.

Целата колумна можете да ја погледнете ТУКА.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Вардар немоќен во Полска, Кјелце до победа со десет разлика

Екипата на Вардар денес доживеа тежок пораз од Кјелце на гостински терен со резултат 35:25…