Дома Македонски спорт Во чест на Свети Наум, Марко денес повторно плива 🎥

Во чест на Свети Наум, Марко денес повторно плива 🎥

Марко Пејчиновски пред три лета на само 12 години направи огромен подвиг кога успеа да го преплива Охридското езеро.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓И покрај инфрактот на коска на долните екстремитети Марко успеа во големиот подвиг и го оствари својот сон. Денес тој има нов предизивик. По повод празникот Свети Наум тој ја препливува делницата од градското пристаниште до манастиирот Свети Наум.

„Марко плива од Охрид до Свети Наум, во чест на Исцелителот и Чудотворецот Светиот Наум Охридски – за здравје на сите нас“, стои во објавата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Раководството на ФФМ одржа состанок со клубовите од ЖМФЛ: Финснсиска поддршка за сите прволигаши

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Во „Куќа на фудб…