Дома Топ вести Во Формула 1 ништо ново: Ред Бул издоминира во Јапонија со 1-2 победа!

Во Формула 1 ништо ново: Ред Бул издоминира во Јапонија со 1-2 победа!

Најдобриот возач во Формула 1, Макс Ферстапен се врати на победничките патеки откако денес беше најбрз на патеката Сузука во Јапонија.

Зад себе Ферстапен го остави својот тимски колега Серхио Перез со 12 секунди заостанување.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Место на подиумот имаше и Карлос Сајнц. Вториот возач на Ферари, Шарл Леклер заврши како четвртопласиран. Во топ 5 место доби и Ландо Норис.

Следната тргка е за ГН на Кина во Шангај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо призна…