Дома Македонски спорт Мак ракомет Во Скопје се славеше големата победа над Е.Пелистер: Екипиште! 📸

Во Скопје се славеше големата победа над Е.Пелистер: Екипиште! 📸

Вардар вчера во натпреварот во кој имаше и големи инциденти го победи големиот ривал Еурофарм Пелистер со 31:24 во рамките од 5. коло во Суперлигата.

Вардарци беа подобри во двете полувремиња во „Јане Сандански“ и сосема заслужено дојдоа до петтата победа во плеј-офот во исто толку натпревари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Победата секако донесе радост кај црвено-црните, а по натпреварот голманот Борко Ристовски објави победничка фотографија од соблекувалната

„Тоа е таа екипа !!! ЕКИПИШТЕ“, порача Борко по триумфот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ангеловски: Се надеваме на вајлд-карта за ЛШ

Во рамките од 13 коло во групата „А“ од ракометната Лига на шампионите Еурофарм Пелистер ќ…