Дома Останати Кошарка Во првото коло од АБА лигата, МЗТ ќе се соочи против Партизан

Во првото коло од АБА лигата, МЗТ ќе се соочи против Партизан

На 30 септември ќе стартува новата сезона во регионалната АБА лига, беше одлучено на седницата на клубовите.

Единствениот претставник од Македонија, МЗТ Скопје во првото коло ќе се сретнее со Партизан.

Актуелниот првак, Црвена ѕвезда пак, во првото коло ќе го пречека тимот на Морнар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Делонте Вест повторно прави проблеми: Подобар сум од Леброн и Џордан, јас сум Исус!

Поранешната ѕвезда во НБА, Делонте Вест минатата година беше во центар на внимание откако …