Дома Македонски спорт Во поразот од Грузија Македонија доби нов дебитант

Во поразот од Грузија Македонија доби нов дебитант

Maкедонската репрезентација денес во поразот од Грузија доби нов дебитант во националниот дрес.

Агон Елези доби шанса од селекторот Милевски да ги одигра последните минути од средбата откако во игра влезе на местото на Енис Барди. Барди кој во отсуство на Стефан Ристовски ја носеше капитенската лента на оваа срeдба теренот го напушти во 84. минута.

Кариерата Елези ја започна во Чаир во Шкупи од каде што направи трансфер во Скендербеу каде што се задржа една сезона, а потоа продолжи во Вараждин каде што е и денес.

Среќно и уште многу настапи во националниот дрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…