Дома Фудбал Англија Во натпреварот помеѓу Чарлтон и Сандерленд го видовме најбизарниот автогол сезонава (ВИДЕО)

Во натпреварот помеѓу Чарлтон и Сандерленд го видовме најбизарниот автогол сезонава (ВИДЕО)

Вчера во плејофот за пласман во Чемпионшип помеѓу Чарлтон и Сандерленд го видовме најбизарниот автогол оваа сезона.

Дефанзивецот на Чарлтон Наби Сар ја врати топката кон својот голман, кој беше невнимателен и топката заврши во неговата мрежа.

За среќа на двајцата овој бизарен гол не влијаеше на конечниот исход бидејќи Чарлтон победи со 2:1 и се пласираше во второто по ранг натпреварување во Англија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…