Дома Фудбал Останато Во Милан мотивирани и за Лига Европа: Одиме да ја освоиме!

Во Милан мотивирани и за Лига Европа: Одиме да ја освоиме!

Напаѓачот на Милан, Рафаел Леао кажа дека фудбалерите се среќни што ќе играат во Лига Европа на пролет, откако беа во лоша позиција и можеа да испаднат од европските купови.

Победата на Милан на гости кај Њукасл им помогна на „росонерите“ да напредуваат до третата позиција во групата.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


„Сакавме да продолжиме во Лига на шампиони, но изборивме место во Лига Европа и ќе се обидеме да ја освоиме затоа што тоа е трофеј кој Милан никогаш не го освоил“, кажа Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …