Дома Фудбал Италија Во Милан бесни на судијата: Дали „росонерите“ беа оштетени? (видео)

Во Милан бесни на судијата: Дали „росонерите“ беа оштетени? (видео)

Милан синоќа загуби на гостувањето во Сампдорија со 1:0, со голот кој дојде после кардиналната грешка на голманот Донарума.

Со овој пораз „росонерите“ си ја искомплицираа позицијата за пласман во Топ 4, иако се уште се на четвртото место на табелата.

Сепак, после мечот од таборот на Милан како главен виновник за поразот го посочија судијата Орсато, кој според нив не досудил чист пенал во 90-та минута.

Дефанзивецот на Сампдорија стартуваше над Пјонтек во казнетиот простор, но според судијата немаше елементи за пенал.

Меѓутоа, „росонерите“ тврдат дека домашниот фудбалер не ја допрел туката и директно стартувал над нивиот напаѓач. Видете и проценете сами!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Се појави извештајот на скаутот на Барса кој го следел Марадона

Диего Марадона за многумина е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Марадона во св…