Дома Фудбал Италија Во Лече тврдат дека мајсторијата на Пандев не требало да важи

Во Лече тврдат дека мајсторијата на Пандев не требало да важи

Македонскиот капитен Горан Пандев вчера против Лече го постигна еден од најубавите голови во кариерата.

Меѓутоа домаќините истакнаа забелешка дека голот на Пандев требало да биде поништен. Ништо што Пандев направи не е спорно, спорна според луѓето во Лече е позицијата на неговиот соиграч Пинамоти. Под притисок на Пинамоти голманот на Лече беше принуден да исфрла.

Во Лече тврдат дека голот не требало да биде признат затоа што Пинамоти бил во офсајд позиција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Стигна богата понуда: Адеми се премисли, го напушта Динамо

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми е пред тра…