Дома Фудбал Останато Во дрес од Бока трчаше пред стадионот на Ривер – претпоставувате што се случи! (ВИДЕО)

Во дрес од Бока трчаше пред стадионот на Ривер – претпоставувате што се случи! (ВИДЕО)

0

За ривалството помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плејт е добро познато и нема потреба премногу да се трошат зборови.

Сега од Аргентина ни пристигнува една навистина неверојатна снимка од пред стадионот „Монументал“ каде што не е можно да не помине навивач на Ривер во една минута.

Токму еден сигурно страствен навивач на Бока се одлучи на еден храбар, а можеби и луд потег.

Тој облече во дрес на Бока трчаше покрај стадионот на најголемиот ривал, што се случи понатаму можете да претпоставите.


Следете го Sportski.mk и на


 

 

View this post on Instagram

 

A boca fan just casually running outside of the Monumental stadium. Show me a guy with bigger balls👇🤔🇦🇷

A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on

Ако некој во случај не е запозаен со ривалството помеѓу Ривер и Бока доволно е да го потсетиме на следнава ситуација.

Навивач на Ривер Плата, ни помалку ни повеќе, му ја запали куќата на својот роднина кој бил жесток навивач на Бока Јуниорс.

Меѓу нив настанала кавга околу тоа кој ќе победи во „Суперкласикото“ кое се одигра неодамна, па навивачот на Ривер се решил за доста непромислен чекор.

Ова е најдобар доказ дека ривалството кое владее меѓу навивачите во Аргентина не познава граници, па дури ни роднински врски.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…