Дома Македонски спорт Во Ал Ахли донеле одлука: Позната иднината на Алиоски

Во Ал Ахли донеле одлука: Позната иднината на Алиоски

Репрезентативецот на Македонија Езгјан Алиоски како што стојат работите следната сезона ќе има нов клуб.

Последните информации кои доаѓаат од Саудиска Арабија говорат дека Ал Ахли нема да ја продолжи соработката со Џани, па така ќе дојде до раскин на договорот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Алиоски има договор со Ал Ахли до следното лето, но тренерот Матијас Џејсл не смета на него, па се очекува набрзо да биде познатаа и новата средина.

Во редовите на Ал Ахли, Алиоски дојде од Лидс и по една полусезона беше испратен на позајмица по што се врати во саудискиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…