Дома Македонски спорт Мак фудбал „Војводи“ и „Комити“ заеднички навиваа во Тетово 📸

„Војводи“ и „Комити“ заеднички навиваа во Тетово 📸

Денес во Втората лига – запад во Тетово на Градскиот стадион се играше „братското“ дерби помеѓу Тетекс и Вардар кое на крајот го доби Вардар со 0:3.

Сите три гола Вардар ги постигна во првото полувреме меѓутоа тоа не ги „разочара“ Војводи кои заедно со „Комити“ навиваа во текот на целиот натпревар. Навистина беше убава сликата да се видат двете навивачки групи заедно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…