Дома Топ вести Вонредна вест: Горан Пандев го повлекува клубот од Прва лига!?

Вонредна вест: Горан Пандев го повлекува клубот од Прва лига!?

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на маледонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе го повлече својот клубот Академија Пандев од Првата лига ако ФФМ не се усогласи со Законот за спорт.

Ова го објави порталот 360 како најава на емисијата „360 степени“ која ќе се емитува вечерва, а во која меѓу другото ќе се зборува и за:

-Реизборот на Муамед Сејдини за претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) под лупа не само поради неусогласеност на Статутот со законот, туку и поради индиции дека и неусогласениот Статут се изигрува; ФФМ не одговори официјално на прашањата на „360 степени“…

Емисијата почнува во 22 часот на ТВ Алсат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…