Дома Македонски спорт Волеј после корнер: Одличен гол на Кире Ристевски! (ВИДЕО)

Волеј после корнер: Одличен гол на Кире Ристевски! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер Кире Ристевски денес во унгарскиот шампионат постигна гол за Ујпешт против Дебрецен.

Ристевски со волеј погоди после еден корнер на домашниот тим. Треба да се спомене дека натпреварот се одигра игра пред публика.

Голот на Ристевски „падна“ во 9. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…