Дома Фудбал Репрезентации Влезе во игра во 90-та минута и со првиот допир си постигна автогол (ВИДЕО)

Влезе во игра во 90-та минута и со првиот допир си постигна автогол (ВИДЕО)

0

Тунис секунди го делеа од пласман во четвртфиналето на Африканскиот куп на Нации во регуларниот дел…

Тунижаните водеа со 1:0 против Гана и беа блиску до голем успех, но тогаш селекторот на Тунис во игра одлучи да го стави Рами Бедоуи со цел да „украде“ малку време.

Набрзо потоа Бедоуи си постигна автогол и на Гана и донесе продолженија. За среќа на Бедоуи и Тунис после изведувањето на пенали успеа да се пласира во четвртфиналето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Де Геа дефинитивно го пропушта дербито со Ливерпул

Во Манчестер Јунајтед може да здивнат затоа што повредата на Давид Де Геа не е од посериоз…