Дома Топ вести Висенте Дел Боске доаѓа во Скопје!

Висенте Дел Боске доаѓа во Скопје!

Eден од најголемите тренери во светот на фудбалот доаѓа во Скопје.

Претседателот на, Агенцијата за малди и спорт, Дарко Каевски објави дека Дел Боске во петок доаѓа во Скопје во на

“Висенте Дел Боске еден од најголемите и најуспешните фудбалски менаџери на сите времиња, овој петок доаѓа во Скопје! Бидете дел од настанот во организација на Агенцијата за млади и спорт и ФОН Универзитетот и слушнете ги советите за успех од светски размери, лично од Дел Боске“, стои во објавата на Каевски.

Висенте Дел Боске е големо име и поранешен играч, кој до 2016 година ја водеше репрезентацијата на Шпанија. Во својата кариера Дел Боске оствари над 400 настапи за Реал Мадрид, каде како играч освоил пет титули во Ла Лига. Дел Боске продолжи да го предводи националниот тим и го освои Светскиот куп на ФИФА во 2010 година, а потоа и Европското првенство во 2012 година.

Повеќе за настанот можете да дознаете – тука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Знаете ли кој е единствениот тим без пораз во 2020 година?

Не е никој од Барселона, Ливерпул, Јувентус, Реал, ПСЖ, Баерн… Единствен непоразен т…