Дома Фудбал Останато Винстент Компани ја спасува кариерата на швалерот на Карлеуша

Винстент Компани ја спасува кариерата на швалерот на Карлеуша

0

Босанскиот фудбалер Огнен Врањеш кој го привлече вниманието на јавноста со скандалот со фотографиите од Јелена Карлеуша изгледа сепак ќе ја спаси својата кариера.

Врањеш после скандалот со фотографиите беше отстранет од репрезентацијата на Босна и Херцеговина додека неговиот тим Андерлехт го исфрли во вториот тим.

Врањеш не беше дел од првиот тим и тренираше со резервниот тим на Андерлехтм но сега ситуација се поправила откако улога на тренер играч во Андерлехт пристигнал Винсент Компани.

Компани е играч и помошник на Симон Дејвис кој го повика Врањеш на припремите со тимот и ќе конкурира за место во првиот тим како и останатите играчи.

Ќе потсетиме, Врањеш со Андерлехт има договор на уште три години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Поради немирите во Каталонија, „Ел Класико“ ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“!?

Напнатата политичка ситуација во Каталонија е причина за шпанската фудбалска федерација да…