Дома Фудбал Останато Винисиус: Такво нешто не замислував ниту во најлудите соништа, но најдоброто допрва доаѓа

Винисиус: Такво нешто не замислував ниту во најлудите соништа, но најдоброто допрва доаѓа

Taлентираниот бразилски фудбалер Винисиус Жуниор се потсети на денот во кој му се остварени двата најубави сона.

Винисиус летото 2018 година потпиша за Реал Мадрид каде што дојде од бразилскиот Фламенго. Договорот за трансферот беше постигнат една година претходно, во мај 2017, а се беше официјализирано на 12. јули кога Бразилецот наполни 18 години.

За неговите услуги Реал плати 46 милиони евра.

Бразилскиот фудбалер сега на друштвените мрежи објави фотографија на која ги прикажува соништата кои му се оствариле пред три години.

„Пред три години остварив два сона. На 16 години дебитирав за Фаменго и потпишав договор со Реал. Ни во своите налуди соништа не можев да замислам дека работите ќе одат во таа насока. Благодарам на сите кои ми помогнаа и кои веруваа во мене. Најдоброто допрва доаѓа“, порача младиот фудбалер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Интер ставил специјална клаузула во договорот на Икарди, ќе добие 15 милиони ако…

Италијанските медиуми пренесуваат дека ПСЖ и Интер после интензивни преговори постигнале д…