Дома Фудбал Останато Вилшер се потсети на дуелот со Барселона: Таа вечер не можев ништо да научам затоа што ги ставив во џеп

Вилшер се потсети на дуелот со Барселона: Таа вечер не можев ништо да научам затоа што ги ставив во џеп

Aнглискиот играч за врска Џек Вилшер пред неколку дена потпиша за Бурнемоут.

Вилшер потпиша договор до крајот на сезоната и така после повеќе од половина година конечно ќе се врати на теренот. После потписот на договорот поранешниот играч на Арсенал одговораше на прашања од навивачите на Твитер.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Еден од навивачите го праша од кој играч на Барселона најмногу научил во 2011 година кога играше против овој тим. Тогаш Вилшер имаше прилика да игра против Меси, Иниеста, Чави...

Вилшер таа вечер одиграо дличен натпревар, а Арсенал победи 2:1 на „Емирати“. Сепак, во реваншот Барселона славеше со 3:1 и помина во следната фаза.

„Не можев да научам многу, затоа што таа вечер ги ставив во џеп“, порача Вилшер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …