Дома Фудбал Останато Видете ја реакцијата на навивачите после голот на Икарди (видео)

Видете ја реакцијата на навивачите после голот на Икарди (видео)

0

Интер синоќа успеа да остане непоразен против Барселона на „Џуземе Меаца“, а херој на „нероаѕурите“ повторно беше Икарди.

Барселона поведе во 83-та минута, но само неколку минути подоцна Икарди го израмни резултатот.

Неговиот гол значеше „експлозија“ на препопниот Меаца, а во следното видео можете да ја видете реакцијата на навивачите.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погба: Солскјер ни дава слобода, ние уживаме и го даваме најдоброто од себе

Французинот од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба вчера предизвика бура од реакции …