Дома Останати Ракомет Видео: „Фалангата“ секогаш воодушевува, „Загреб Арената“ ечеше ЗИГА – ЗАГА…!

Видео: „Фалангата“ секогаш воодушевува, „Загреб Арената“ ечеше ЗИГА – ЗАГА…!

0
falanga

Македонија на стартот на Европското првенство Хрватска ја совлада Словенија, но воодушевија само ракометарите туку и „македонската фаланга“ која до последне здив ја бодреше репрезентацијата. 

Посебно воодушевен беше официјалниот диџеј кој на својот Инстаграм профил објави видео од навивањето на македонсските навивачи. Погледнете…

 


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…