Дома Останати Видео: Тенисерката родена во Тузла заигра на „Гангам Стајл“ и направи свое шоу во Мелбурн

Видео: Тенисерката родена во Тузла заигра на „Гангам Стајл“ и направи свое шоу во Мелбурн

0
petkovic

Eгзибициониот натпревар помеѓу Белинда Бенчиќ од Швајцарија и Германката Андреа Петковиќ кој е роден во Тузла во Мелбурн се претвори во вистинско шоу поради разиграната Андреа.

Популарниот „Гангам Стајл“, а погледнете како изгледаше танцот на тенисерката…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останати

Проверете

Мајк Тајсон: Ѓоковиќ ми е омилен, но Федерер е најдобар на сите времиња

Легендарниот боксер Мајк Тајсон зборуваше за двајцата тенисери кои важат за едни од најдоб…