Дома Останати Видео: Тенисерката родена во Тузла заигра на „Гангам Стајл“ и направи свое шоу во Мелбурн

Видео: Тенисерката родена во Тузла заигра на „Гангам Стајл“ и направи свое шоу во Мелбурн

0
petkovic

Eгзибициониот натпревар помеѓу Белинда Бенчиќ од Швајцарија и Германката Андреа Петковиќ кој е роден во Тузла во Мелбурн се претвори во вистинско шоу поради разиграната Андреа.

Популарниот „Гангам Стајл“, а погледнете како изгледаше танцот на тенисерката…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Сега е потврдено: Се работи на борба Кабиб – Мејведер и тоа на „Лужњики“ во Москва! (ФОТО)

Дагестанско – рускиот борец верува дека ќе присуствуваат 100.000 навивачи ако договори бор…