Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Стана светски шампион без погодок, вчера го прекина „постот“ од пола година!

ВИДЕО: Стана светски шампион без погодок, вчера го прекина „постот“ од пола година!

0

Oливие Жиру вчера во Лигата на Европа против БАТЕ Борисов го постигна првиот гол после долга пауза.

Францускиот напаѓач од редовите на Челзи вчера погоди после одиграни 546 минути и освоено Светско првенство на кое одигра седум натпревари!

Последниот гол Жиру го постигна во мај оваа година против Ливерпул во Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…