Дома Фудбал Англија Видео: Срамен гест на Ибра ја „запали“Англија!

Видео: Срамен гест на Ибра ја „запали“Англија!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Златан Ибрахимовиќ моментално се наоѓа во очајна форма. Веќе подолго време има голгетерски пост, па не успеа да постигне гол ни на синоќешното дерби против Сити.

Меѓутоа, Ибра синоќа се потруди барем по нешто да остане запаметен неговиот настап. Имено, после расправата со судијата и дефанзивецот на Сити Отаменди, Златан се фати за пенисот и така јасно покажа што мисли за ривалот и судијата.

Ваквиот гест на Ибра е главна тема во англиските медиуми кои констатираат дека Швеѓанецот игра лошо, не успева да го повлече Јунајтед кон добри резултати и дека многу кратко ќе остане во Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лаутаро може да биде замената за Бензема

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ По…