Дома Фудбал ВИДЕО Спектакл во квалификациите за ЕП. На пет натпревари беа постигнати дури 24 гола

ВИДЕО Спектакл во квалификациите за ЕП. На пет натпревари беа постигнати дури 24 гола

По полуфиналните натпревари од плеј-офот за ЕП, остануваат уште шест репрезентации кои можат да се пласираат во Германија. Велс и Полска убедливо ги победија Финска, односно Естонија и во вторник во Велс ќе го играат првото плеј-оф финале.

Видео од головите ТУКА


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Најголемата драма се одвиваше во Зеница, каде Босна и Херцеговина за три минути го „прокоцка“ водството од 1:0, за Украина да се пласира во финалето на плејофот. Противник ќе и биде Исланд кој на неутрален терен во Унгарија го совлада Израел со 1:4. Третата финална двојка се Грузија и Грција. Грузијците го победија Луксембург со 2:0, а Грција на домашен терен лесно го совлада Казахстан со 5:0.

Видео од головите БиХ – Украина ТУКА

Плеј-оф А

Полуфинале: Велс – Финска 4:1, Полска – Естонија 5:1

Финале: Велс – Полска

Плеј-оф Б

Полуфинале: БиХ – Украина 1:2, Израел – Исланд 1:4

Финале: Украина – Исланд

Плеј-оф В

Полуфинале: Грузија – Луксембург 2:0, Грција – Казахстан 5:0

Финале: Грузија – Грција

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…