Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Ситуација за која ќе се зборува – беше ли ПСЖ оштетен во Мадрид?

Видео: Ситуација за која ќе се зборува – беше ли ПСЖ оштетен во Мадрид?

0

На самиот старт од второто полувреме сомнителна ситуација видовме во казнетиот простор на домаќинот.

Реал Мадрид славеше во натпреварот против Пари Сен Жермен со 3:1. Сепак при резултат 1:1 забележана беше една спорна ситуација.

Имено, Рабиот шутираше од работ на казнетиот простор, Рамос успеа да го изблокира. Сепак, кога ќе се погледне повторената снимка, се добива впечаток дека капитенот на „кралевите“ можеби играше со рака.

Па прашањето кое се поставува е – беше ли ПСЖ оштетен во Мадрид и тоа при резултат 1:1?


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Мајсториите на Барди и Меси: Ла Лига го смести Барди „рамо до рамо“ со супер ѕвездата (видео)

Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лиг…