Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Ремек-делото на Ло Селсо со кое го „фрли“ Милан на колено

ВИДЕО: Ремек-делото на Ло Селсо со кое го „фрли“ Милан на колено

lo celso

Тимот на Бетис игра одлично против Милан, Шпанците во 30-тата минута стигнаа до водство преку Санабриа кој погоди после асистенцијата од Ло Селсо.

Имаше Бетис и уште некоја шанса, а и беше поништен и регуларен погодок во првото полувреме.

Шпанците со добрата игра продолжија и во вториот дел, а до водство од 0:2 стигаа со ремек-делот на Ло Селсо во 54-тата минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…