Дома Фудбал Видео: Реал Мадрид со пораз и свирежи ја заврши сезоната

Видео: Реал Мадрид со пораз и свирежи ја заврши сезоната

0

Фудбалерите на Реал Мадрид загубија од Бетис (0:2) на „Сантиаго Бернабеу“ и со пораз ја завршија лошата сезона.

Домаќините најсериозната шанса за гол ја имаа во првиот дел кога Бензема ја погоди стативата, но гостите заслужено дојдоа до победата.

Лорен во 61-та минута ги доведе гостите во водство, а триумфот го потврди поранешниот играч на Реал, Хесе во 75-та минута.

Реал како како третопласирани ја завршуваат сезоната, со 68 бодови, цели 18 бода помалку од шампионот Барселона, кој има и натпревар помалку.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …