Дома Фудбал Англија Видео: Пулишиќ дебитираше за Челзи, прв пораз за Лампард

Видео: Пулишиќ дебитираше за Челзи, прв пораз за Лампард

Френк Лампард го доживеа првиот пораз на кормилото на Челзи во пријателскиот натпревар против Кавасаки Фронтајл од Јапонија.

„Сините“ се на подготовки во Јапонија каде денес одиграа пријателски меч на кој загубија со 1:0.

За тимот од Лондон денес дебитираше новото засилување Кристиан Пулишиќ, а Челзи иако беше подобар тим на теренот, не успеа да реализира неколку добри шанси преку Педро и Батчуаи.

Јапонскиот клуб ги казни промашувањата на „сините“ во 88-та минута, кога Дамиао го постигна победоносниот гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Беше на излезна врата, сега е незаменлив: Матиќ во Јунајтед до 2023 година!

Манчестер Јунајтед денес потврди дека Немања Матиќ ставил потпис на нов договор и се обврз…