Дома Фудбал Лига на шампиони (Видео) Проблем за „кралевите“ – Ковачиќ во солзи го напушти теренот

(Видео) Проблем за „кралевите“ – Ковачиќ во солзи го напушти теренот

0

Реал Мадрид славеше во натпреварот против Апоел со 3:0, но „дамка“ на победата на „кралевите“ остави повредата на Матео Ковачиќ на стартот од средбата.

Хрватскиот играч од средината на теренот во еден момент седна на тревникот и во солзи побара лекарска помош, беше јасно дека Ковачиќ претрпува огромни болки и дека не ќе може да го продолжи натпреварот. Најверојатно се работи за повреда на коленото или препоната.

Во следните моменти играчот за врска во солзи и со овации од целиот стадион го напушти теренот.


Kovacic con problemas musculares abandona el… by bettermusibetterclife

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јунајтед изгуби, Ибра го запиша своето име во историјата – Ова не му успеало на никој!

Шведскиот интернационалец во последните 15 минути од натпреварот во Лигата на шампионите п…