Дома Фудбал Лига на шампиони ВИДЕО: Постигна два гола, го одведе Порто понатаму, а сите му се смеаат поради оваа прослава на голот

ВИДЕО: Постигна два гола, го одведе Порто понатаму, а сите му се смеаат поради оваа прослава на голот

0

Фудбалерите на Порто си поигруваа со Монако во натпреварот од 6. коло во групата Г од Лигата на Шампионите, па уште на полувреме имаа 3:0 предност.

Натпреварот го обележи нивниот напаѓач Винсент Абубакар.

25-годишниот напаѓач постигна два гола на натпреварот, потоа и му асистираше на Јакин Брахими за 3:0, но со двете мајстории му се случи и една неочекувана работа поради кој стана предмет на исмејување.

Погледнете и сами што му се случи на напаѓачот:

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…