Дома Фудбал Англија ВИДЕО: Поранешниот голман на Манчестер Сити во епизодата „за секој случај“

ВИДЕО: Поранешниот голман на Манчестер Сити во епизодата „за секој случај“

0
pantilimon

На натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Стоук Сити одиграна во Чемпионшип виден е еден навистина необичен потег.

Главен актер беше Костел Пантилимон, поранешниот голман на Манчестер Сити кој во еден момент од натпреварот направи потег кој тешко може да се објасни.

Стоук беше во напад, пред Пантилимон имаше гужва, но топката излезе во аут. Иако сите забележаа дека опасноста помина, романскиот голман се фрли во празно.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Англија

    Проверете

    Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

    Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…