Дома Фудбал Останато Видео: Ова се кандидатите за гол на годината!

Видео: Ова се кандидатите за гол на годината!

ФИФА денес ги објави најубавите голови кои ја одбележаа годината која изминува, па конкуренцијата за наградата „Пушкаш“ е навистина многу силна.

За престижната награда ќе се борат деветмина фудбалери, иако половина од нив не се многу познати во европскиот фудбал, како и една дама, репрезентативката на Венецуела – Дунјашка Родригез.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Листата ја предводат: Лео Меси, Нејмар, Саул Нигез, Марио Гашпар, Хал Робсон-Кану, Хлопмфо Кекан (Јужна Африка), Марлон (Коринтианс), Дунјашка Родригез (Венецуела), Симон Скраб (Финска) и Мод Фуиз Субри (Малезија).

Погледнете ги головите кои ќе се борат за наградата „Пишкаш“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…