Дома Фудбал Видео: Мората на феноменален начин усреќи млад фан на Реал!

Видео: Мората на феноменален начин усреќи млад фан на Реал!

Еден млад навивач на Реал Мадрид доби непроценливи спомени благодарение на напаѓачот на „кралевите“ Алваро Мората.

Мората му ветил дрес на младиот навивач по завршувањето на натпреварот со Бетис, па ветувањето беше исполнето.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Младиот фан го чекаше Мората пред тренинг центарот на Реал и место да го остави да чека додека да земе дрес, напаѓачот, со дозвола од мајката, го зеде детето во автомобилот и го внесе во соблекувалната.

Така, момчето покрај дрес доби и незаборавна мини турнеја на просториите на клубот на стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…