Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Видео: Мертенс со ремек-дело го скрши отпорот на Панама

Видео: Мертенс со ремек-дело го скрши отпорот на Панама

0

Дебитантот Панама пружи солиден отпот на ѕвездената Белгија во првиот меч од Групата Г, па резултатот на полувреме беше 0:0.

Сепак, Белгија успеа да го скрши отпорот на самиот почеток на второто полувреме, откако Мертенс со фантастичен гол и донесе предност на својата репрезентација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ФОТО: „Aдидас“ дизајнираше нови копачки за Меси, ќе ги промовира во дербито

Следи репрезентативната пауза, а Лионел Меси повторно ќе има мал одмор со оглед на тоа што…