Дома Фудбал Англија Видео: Ливерпул и Хал полуфиналисти во Лига купот!

Видео: Ливерпул и Хал полуфиналисти во Лига купот!

Ливерпул и Хал се првите учесници во полуфиналето на англискиот Лига куп. „Црвените“ со 2:0 славеја против Лидс, додека Хал по изведувањето на пенали го елиминира Њукасл.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Ливерпул во комбиниран состав отпорот на Лидс го скрши во последните 15 минути од натпреварот. Најпрвин Ориги погоди на асистенција на 18-годишниот Александер-Арнолд, а конечниот резултат го постави уште еден тинејџер Вудбрин.

Њукасл и Хал мечот го решија по изведувањето на пенали. По 90 минути игра немаше голови, а во дополнителните 30 минути резултатот беше 1:1. Дијаме постигна гол за Хал, а израмни Сноуграс.

Хал во полуфиналето мина со 3:1, откако пенали за Њукасл не реализираа Шелви, Гајл и Гуфран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот Ливаковиќ: Не можам да опишам како се чувствувам!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Доминик Ливакови…