Дома Останати Кошарка НБА Видео: Ленард се вати и не му помогна на Спарси, Кливленд продолжува да гази!

Видео: Ленард се вати и не му помогна на Спарси, Кливленд продолжува да гази!

Најдобриот кошаркар на Сан Антонио, Кави Ленард конечно го имаше своето деби за оваа сезона, но и покрај тоа „Спарси“ загубија. Кливленд ја запиша 15-та победа на последните 16 натпевари.

Враќањето на Ленард не им помогна на Спарси да го избегнат поразот од 95-89 на гостувањето во Далас. Најзаслужен за тоа е Џеј Џеј Бареа, кој постигна 14 од своите 16 поени во второто полувреме помагајќи му на Далас да стигне до победата, додека Харисон Барнс беше најефикасен кај Далас со 17 поени.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Леброн Џејмс беше на нивото на својот просек и даде 25 поени во триумфот на Кливленд против Атланта од 123:114. Покрај 25-те поени, Џејмс имаше и 17 асистенции, што е израмнување на неговото најдобро постигнување во оваа категорија, во НБА кариерата.

Резултати:
Кливленд – Атланта 123-114
Детроит – Денвер 84-103
Њујорк – ЛА Лејкерс 113-109 (п)
Бруклин – Вашингтон 103-98
Далас – Сан Антонио 95-89
Минесота – Филаделфија 112-118 (п)
Сакраменто – Феникс 99-92

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…