Дома Фудбал Останато Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

0

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски гиганти Милан и Ливерпул.

На теренот истрчаа многу фудбалски ѕвезди од двата клуба, но и многу актери од легендарното финанале кое се одигра во Истанбул во 2005 година.

Натпреварот на „Енфилд“ заврши со победа на легендите на Ливерпул (3:2), а одлучувачкиот гол го постигна Стиви Жерард.

Ливерпул во првото полувреме стигна до водство преку голот на Фаулер, а во второто полувреме Џибрил Сисе зголеми на 2:0.


Следете го Sportski.mk и на


Потоа следуваше магија на Пирло од слободен удар и прекрасен гол на Панкаро. Пред самиот крај Жерард ја измеша одбраната на „росонерите“ како во најдобрите денови и му донесе победа на „црвените“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Наполи – Арсенал: „Сан Паоло“ и „Сан Анчелоти“ треба да направат чудо!

Тешко е да се проценат колкави се шансите за Наполи после бледото издание на „Емирати“ и п…