Дома Останати Кошарка НБА Видео: Крис Пол се поигруваше со Теодосиќ, па тргна да се тепа со Грифин!

Видео: Крис Пол се поигруваше со Теодосиќ, па тргна да се тепа со Грифин!

Крис Пол се врати во Лос Анџелес каде за малку ќе предисвикаше тепачка на теренот, а притоа си поигруваше со неговиот наследник во Клиперс.

Плејмејкерот на Хјустон во два наврати го посрамоти Милош Теодосиќ, еднаш го „скрши“, а потоа му ја протна топката меѓу нозе. Меѓутоа, ни Србинот не му остана должен и возврати со неколку спектакуларни потези.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Клиперси на крајот ја запишаа 5-та последователна победа, но мечот остана во сенка на вербалната расправија помеѓу Пол и Грифин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Се подготвува потрес во НБА: Леброн станува соиграч на Дончиќ и Ирвинг?!

Според последните информации кои се појавија во медиумите во САД, Леброн Џејмс заедно со н…