Дома Фудбал Останато (Видео) Карагер кон Мане: Црвен или не?

(Видео) Карагер кон Мане: Црвен или не?

0

Џејми Карагер доби прилика и лично да го праша Саидо Мане дали заслужи црвен картон по дуелот со голманот на Манчестер Сити, Едерсон. 

Имено, Мане дојде да се поздрави со легендата на Ливерпул, но доби веројатно за него неочекувано прашање, но сепак имаше спремено одговор. Погледнете…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Јунајтед изгуби, Ибра го запиша своето име во историјата – Ова не му успеало на никој!

Шведскиот интернационалец во последните 15 минути од натпреварот во Лигата на шампионите п…