Дома Останати Кошарка Видео: Ибака им пресуди на „своите“, Лејкерси декласирани од Минесота!

Видео: Ибака им пресуди на „своите“, Лејкерси декласирани од Минесота!

Ефикасна ноќ во НБА лигата која ја одбележаа новиот трипл-дабл на Вестбрук и Серж Ибака кој прв пат настапи против Оклахома во дресот на Орландо и ги шокира поранешните соиграчи.

Изненадувањето на вечерта е Орландо, на гостувањето кај Оклахома славеше со 119:117 благодарение на Ибака кој го постигна победничките поени. Тој на крајот имаше 31 поен и го засени Расел Вестбрук кој оствари трипл-дабл од 41 поен, 16 асистенции и 12 скока.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Голден Стејт во доста неизвесен натпревар успеа да слави над Феникс Санс со 133-120. Иако тимот од Аризона одигра одличен натпревар, сепак триото Томпсон-Кари-Дурант го реши победникот. Томпсон и Кари мечот го завршија со 30 поени, додека Кевин Дурант запиша еден помалку.

Актуелниот шампион Кливленд славеше против Шарлот 100:93. Леброн Џејмс со 19 поени и по осум скока и асистенции беше предводникот на Кливленд. Ист број на кошеви уфрли Лав, а поен поевеќе Фрај.

Минесота убедливо славеше против ЛА Лејкерс 125:99. Ендрју Вигинс постигна рекордни во кариерата 42 поени, а личен НБА рекорд постави и Србинот Немања Бјелица кој уфрли 24 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Се подготвува потрес во НБА: Леброн станува соиграч на Дончиќ и Ирвинг?!

Според последните информации кои се појавија во медиумите во САД, Леброн Џејмс заедно со н…