Дома Фудбал Останато Видео: Еден, па уште еден, голманот на Лион го докусури Мбапе кој беше изнесен на носилки

Видео: Еден, па уште еден, голманот на Лион го докусури Мбапе кој беше изнесен на носилки

0

Во дербито на Франција, ѕвездата на ПСЖ Килијан Мбапе немаше своја вечер.

ПСЖ беше поразен, а Мбапе поради повреда мораше порано да го напушти натпреварот.

Прво, докторите мораа да го сопрат крварењето на фудбалерот по еден воздушен дуел, но како тоа да не беше доволно. Само што се врати на теренот следуваше нов овој пат навистина страшен судир со голманот на Лион, Лопес.

Мбапе по овој судир не можеше да го продолжи натпреварот и веднаш беше изненсен на носилки и како што пренесуваат француските медиуми префрлен во болница на детални испитувања.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Челзи пристигна со големи очекувања, а сега во Њукасл на тренинг погоди од – позади гол! (видео)

Крилиниот напаѓач на Њукасл, Кенеди постигна фантастичен погодок на еден од тренинзите. Ра…