Дома Останати Кошарка Видео: Драма меѓу Клиперси и Портланд, шоу на Драгиќ против Вашингтон

Видео: Драма меѓу Клиперси и Портланд, шоу на Драгиќ против Вашингтон

Кошаркарите на ЛА Клиперс славеа над Портланд 121:120 во најдраматичниот меч одигран изминатата ноќ во НБА лигата.

Клиперси имаат 17 победи од почетокот на сезоната, а Портланд го забележа 13-от пораз. Блејк Грифин постигна 26 поени, а Крис Пол имаше учинок од 21 поен и 14 асистенции во победничкиот тим, додека Си Џеј Мекалум и Демијан Лилард со 25, односно 24 поени го предводеа тимот од Орегон.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Горан Драгиќ постигна 34 поени, а Хасан Вајтсајд имаше учинок од 17 поени и 16 скокови во триумфот на Мајми над Вашингтон 112:101. Во тимот од престолнината на САД се истакнаа Џон Вол со 30 и Бредли Бил со 29 поени.

Резултати:
Мајами – Вашинготон 112-101,
Индијана – Шарлот 110-94,
Торонто – Милвоки 122-100,
Хјустон – Бруклин 122-118,
ЛА клиперс – Портланд 121-120,
Сакраменто – ЛА лејкерс 116-92.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Големи пофалби за Дончиќ: Ќе биде помеѓу најдобрите тројца кошаркари во историјата

Првиот човек на Далас, Марк Кјубан е убеден дека Лука Дончиќ е најдобриот кошаркар кој игр…