Дома Фудбал Италија Видео: Движењето на Икарди за фудбалски учебници!

Видео: Движењето на Икарди за фудбалски учебници!

0

Интер синоќа победи во градското дерби против Милан со голот на Икарди во последната минута од мечот.

Иако многумина го критикуваа Донарума дека излета во празно, сепак голот е вистинска мајсторија на Мауро Икарди.

Во видеото погледнете го неговото движење и како успеа да му избегне на својот чувар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…