Дома Останати Кошарка НБА Видео: Во НБА стигнува човек кој прави револуција во слободните фрлања!

Видео: Во НБА стигнува човек кој прави револуција во слободните фрлања!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Чинан Онуаку ова лето беше избран на „драфтот“ од Хјустон Рокетс како 37 пик. Меѓутоа американските медиуми пишуваат за овој 208 сантиметри висок крилен центар поради „чудниот“ начин на кој ги изведува слободните фрлања.

Младиот кошаркар на Хјустон ги изненади сите на припремниот натпревар против Њу Орлеанс. Тој ги изведуваше слободните фрлања со две раце од долу, начин кој никогаш до сега не се практикувал во НБА.

Интересно е дека Онуаку на ваков начин изведувал слободни фрлања и додека играл во колеџ и имал 55% прецизност.

Некои ќе се насмеат на ваквиот стил, но медиумите тврдат дека ова може да биде револуција во НБА, особено за кошаркарите кои имаат проблем со слободните фрлања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…