Дома Останати Кошарка Видео: Вестбрук ја предводеше Оклахома до нова победа!

Видео: Вестбрук ја предводеше Оклахома до нова победа!

0

Кошаркарите на Њујорк никс загубија од Њу Орлеанс со убедливи 96-110, во еден од највозбудливите НБА мечеви синоќа, а индивидуално се истакнаа Карл-Ентони Таунс, Расел Вестбрук и Ентони Дејвис.

Ентони Дејвис беше прво име на натпреварот и крај своето име запиша 40 поени и 18 скокови. Со овој учинок Дејвис е првиот во историјата што стигнал до 40 поени и над 15 скока за помалку од 30 минути.

Вестбрук беше на чекор до нов трипл дабл, тој ја предводеше Оклахома до победата над Чикаго 109:94. Рас мечот го заврши со 21 поен, 9 скокови и 14 асистенции. На спортивната страна Двејн Вејд постигна 22 поени, но целосно потфрли Џими Батлер кој постигна само еден поен.

Минесота славеше над Далас 101:92 благодарение на Карл-Ентони Таунс кој мечот го заврши со 34 поени, 11 скокови, 4 асистенции и 3 блокади. Поранешниот играч на Голден Стејт Херисон Барнс со 30 поени го предводеше Далас во чии редови ветаранот Дирк Новицки постигна 26 поени.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Кошарка

Проверете

Надал е првиот кој го потврди учеството во Барселона

Рафаел Надал е првиот тенисер кој го потврди учеството на турнирот во Барселона. Шпанецот,…