Дома Фудбал Видео: Барса има нов „бисер“ – за ова момче зборува цела Шпанија!

Видео: Барса има нов „бисер“ – за ова момче зборува цела Шпанија!

Барселона за разлика од останатите фаворити кои остварија рутински победи во Купот одигра реми на гостивањето кај Херкулес.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Сепак, вреди да се напомене дека Луис Енрике му даде шанса на неколку млади фудбалери, од кои најмногу се истакна 18-годишниот Карлес Алења.

Овој нов „бисер“ од школата на Барса постигна фантастичен гол со кој Каталонците избегнаа пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …