Дома Фудбал Видео: Азар пристигна на прегледи – се е спремно за спектакуларната презентација!

Видео: Азар пристигна на прегледи – се е спремно за спектакуларната презентација!

1

Најскапото засилување на Реал Мадрид, Еден Азар денес и официјално ќе биде претставен на „Сантиаго Бернабеу“ во 19 часот.

Белгиецот веќе пристигна во клиниката „Ла Моралехас“ во Мадрид на рутински лекарски прегледи пред да го потпише договорот.

Фанови на Реал го чекаа пред клиниката да го поздрават новото засилување, а тој учтиво ги поздрави и подели автограми.

Денес на „Сантиаго Бетнабеу“ се очекува спектакуларна презентација на Азар на која се очекува да присуствуваат повеќе од 70.000 фанови.

Пред стадионот денес се е во знакот на Азар (види ОВДЕ), а фановите веќе пристигнуваат на стадион неколку часа пред официјалната презентација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …