Дома Фудбал Репрезентации Видарсон: Ви честам, Македонија го заслужи второто место

Видарсон: Ви честам, Македонија го заслужи второто место

Maкедонската рперезентација денес оствари победа со 3:1 и обезбеди бараж за Мундијалот во Катар.

Селекторот на Исланд Арнар Видарсон пред натпреварот најави дека ќе дојдат да ни ја расипат забвата за наша среќа тоа не се случи.

„Сакам да и честитам на Македонија. Ова беше тежок натпревар за нас, посебно во првото. Кога постигнавме гол, тргнавме на 2:1. Мислевме дека ќе има паника во македонските редови, место тоа Македонија дојде до 2:1, потоа дојде и црвениот картон и не можевме да се вратиме“.

„Не сум задоволен со пласманот, очекувавме да бидеме втори. Сепак, Македонија е подобра репрезентација. Игравте на Европското првенство и се надевам дека во иднина и ние ќе создадеме квалитена репрезентација како македонската“, изјави Видарсон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…